EXPO Energy Engineering

Hakkımızda

Hakkımızda2024-03-27T20:58:31+03:00

EXPO Energy Engineering

EXPO Energy Engineering, EXPOb2b International grup firmasıdır. Solar Energy sistemleri kurulumu, izleme ve servis bakım hizmetleri amacıyla kurulmuştur. EXPO Energy Engineering, Meyer Burger Teknoloji tarafından %100’ü Almanya’da üretilen, uygulamada olan en son yüksek teknoloji ürünü HJT & Smart Wire sistemlerine sahip, birinci sınıf SolarPv ürünlerinin, Türkiye ve çevresi ülkeler için montajcılar listesinde yer almaktadır.

EXPO Energy Engineering, Meyer Burger Resmi Distribütörü olan EXPOb2b International Grup firmasıdır. EXPO Energy Engineering, Solar enerji teknolojilerindeki gelişmeleri ve avantajları yatırımcılara sunmaktadır. Teknik ve karlılık analizlerini uluslararası standartlarda şeffaf bilgilendirme yapmaktadır. Teknik ve ekonomik analizleri sunmak, Yerinde keşif, Projenlendirme, Kurulum Montaj işlerini anahtar teslimi yapmak ve üretim İşletme döneminde izleme, servis bakım hizmetlerini titizlikle sunmaktadır.

Ürünlerin uzun süre yüksek performans sağlamasını ve uzun süre dayanım göstermesini özellikle tercih etmektedir. Bu konularda direk üretici firmaların garanti koşullarına ait resmi belgelerin uygulanabilir olup olmadığına özen göstermektedir. Titiz, uzun süre verimli ve kalıcı hizmetler sunmak öncelikle hedeflerindendir.

EXPO Energy Engineering hizmet kalitesi, müşteri memnuniyetine ve kaliteli ürünler kullanmaya odaklıdır. Planlama ve süreç yönetimi, iş teslimini, gününde ve eksiksiz yerine getirmeye odaklıdır. Firmamız tarafından verilen sözlerin yerine gelmesi, Vaz Geçilemez önceliğimizdir.

EXPO Energy Engineering Solar enerjide uzun yıllara dayanan teknolojik tecrübeleri, uluslararası yönetim ve uzun yıllar deneyimli mühendis kadroları ve Alman mühendislik kuruluşlarıyla birlikte Romanya, Bulgaristan, Macaristan, Sırbistan, Slovakya, Avrupa, Moldova, Gürcistan, Türkiye, Polonya, Kanada, Fas, Katar, Dubai, Özbekistan ve Togo’da başarılı faaliyetler göstermektedir.

Yönetim

Ali Riza SAYIN
EXPOB2B GROUP
Chairman

Gaziantep Sayınlar Ailesi mensubu, Mali Müşavirlik resmi yetkileri olan, İş hayatına Çimento,Beton ve Alçı sektörlerinde başlamış, Alman, Fransız ve İngiliz Türk ortaklıklarında 16 yıl profesyonel Genel Müdürlük görevleri yapmıştır. [Yibitaş Dyckerhoff, Yibitaş Lafarge, Rigips ve Marmara Çimento.] Ankara, Sivas, Çorum, Yozgat, Nevşehir, Samsun, İstanbul illerinde 7 Çimento, 1 alçı fabrikası ve 9 beton tesisi ile toplam USD 1,3 Milyar yatırım ve ortaklık, alım satım yönetiminde bulunmuş ve yıllık Ort. USD 4 Milyar cironun yönetimini gerçekleştirmiştir.

Profesyonel Görevleri;

  • Mali İşler, Yatırım ve Finans Uzmanı – Baştaş Çimento – Elmadağ Ankara [1985-1988]
  • Mali İşler Direktörü – Yibitaş – Dyckerhoff – Hazır Beton Grubu –Ankara [1988-1990]
  • Genel Müdür Yardımcısı – Yibitas – Lafarge Çimento Grubu – Ankara [1990 – 1992]
  • Finans Direktörü – Yibitas – Lafarge Orta Anadolu Çimento Grubu – Ankara [1992-1995]
  • Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi – Marmara Çimento – İstanbul [1995 – 1997]
1999 yılından itibaren Expob2b International Group’un CEO’su olarak görevini sürdürmektedir.

Seyit Ahmet Altıntaş
EXPO Energy Engineering
Board Member

Ankara Gazi Üniversitesi İşletme mezunu. Solar enerji sektöründe 2010 yılından itibaren Almanya, Avusturya ve Hollanda’da çalışmalar yaptı. 700 Mw proje, 300 Mw saha tecrübesine sahiptir. Kayseri Tomarza, Bünyan, Eskişehir, Tarsus vb lokasyonlarda çeşitli projeleri tamamlamıştır. Elektrikli araçların bataryaları üzerinde çalışmaları devam etmektedir. Almanca bilmektedir.

Sinan Sayın
EXPO Energy Engineering
Board Member
Business Development Sales & Management

Kanada Vancouer Business Management Mezunu. 2004 yılından itibaren ABD ve Kanada’da 10 yıl süreyle dış ticaret faaliyetlerinde bulundu. Çeşitli sektörlerde ürün alım satım ticari tecrübeye sahiptir. İngilizce bilmektedir.

EXPO Energy Engineering

EXPOb2b International

EXPO Energy Engineering, EXPOb2b International grup firmasıdır. EXPOb2b International Meyer Burger Bulgaristan, Türkiye ve Çevresi Offical Distribitörüdür.

Montaj ve Bakım

EXPO Energy Engineering, Meyer Burger panellerinin montaj ve servisi ile Türkiye’de yetkili servis olarak montaj ve bakım hizmetlerini üstlenmektedir.

Expob2b Haberler

Go to Top